Artykuły poradnikowe

Teksty o charakterze poradnikowym dają czytelnikowi przydatną wiedzę, a Tobie zapewniają kolejnych klientów.

Obecnie poszukujemy większości informacji w internecie. Jeśli chcemy znaleźć firmę zajmującą się usługami z branży medycznej czy inspiracje do wystroju wnętrz, właśnie takie frazy będziemy wpisywać w wyszukiwarkę. To właśnie dlatego tak silną formą promocji firm stały się artykuły poradnikowe.

 

Tego typu teksty pisane na zlecenie przedsiębiorstw charakteryzują się dwoma czynnikami: nawiązują do branży, w której działa firma oraz dają czytelnikom wartościową, interesującą wiedzę. W artykułach poradnikowych na pierwszym planie jest ciekawa treść – porady czy inspiracje, które odbiorca może wykorzystać w swoim codziennym życiu. Twój produkt nie znajdzie się w centrum komunikatu, ale stanie się sposobem na rozwiązanie problemów czy potrzeb czytelnika.

 

Dlaczego warto korzystać z tej formy content marketingu? Po pierwsze, artykuły poradnikowe nie przypominają wyglądem tego, czego odbiorcy nie lubią najbardziej – czyli nachalnych reklam. Tekst nie zachwala zalet danego produktu, nie przedstawia powodów, dla których „musisz go mieć”. Po drugie, ta forma daje czytelnikowi przydatne i ciekawe informacje. Odbiorca dostaje wartościową wiedzę, która będzie dla niego użyteczna w przyszłości. Po trzecie, takie działanie sprawi, że Twoja firma będzie postrzegana pozytywnie – jako ta, której jedynym celem nie jest tylko zwiększenie sprzedaży, ale ofiarowanie konsumentom czegoś od siebie.

 

Tworzenie każdego tekstu poprzedzamy szczegółowym researchem – sprawdzamy, jakich treści wyszukują internauci, dokształcamy się w zakresie związanym z tematem i całą branżą. Po zebraniu informacji, selekcjonujemy słowa kluczowe, na podstawie których tworzymy cały tekst. Dzięki temu masz gwarancję, że tekst nie tylko będzie interesujący i fachowy, ale i sprawi, że Twoja firma znajdzie się jeszcze wyżej w wynikach wyszukiwania.