Blog

Proste narzędzia, które ułatwią prowadzenie bloga

Blog

blog firmowy prowadzenie i pisanie tekstów

Założenie oraz prowadzenie bloga to sposób, aby zapoznać potencjalnych klientów z charakterem marki. Taka strona to jeden z kanałów efektywnego dotarcia do odbiorców, gdzie możesz dzielić się swoją wiedzą i prowadzić efektywny dialog z klientami. Aby trafiać do świadomości czytelników, blog powinien wyglądać wiarygodnie i profesjonalnie. Wiele firm decyduje się zatrudnić własnych grafików, copywriterów oraz programistów, którzy zajmują się blogiem. Są jednak kwestie, o które możesz zatroszczyć się samodzielnie, używając prostych narzędzi dostępnych w Internecie. Polecamy aplikacje, przy pomocy których stworzysz logo swojej marki, zaprojektujesz podstawową grafikę, ułatwisz komentowanie postów czy sprawdzisz poprawność językową oraz gramatyczną zamieszczanych treści.

1. System komentowania

Proste narzędzie, które wzniesie komentowanie Twoich postów na wyższy poziom. Ten niezastąpiony system komentowania to alternatywa dla wbudowanych narzędzi, które znamy z platform Blogspot czy WordPress. Niemal za każdym razem musieliśmy wpisywać swój e-mail bądź nick, często weryfikować komentarz. Aby korzystać z narzędzia Disqus logujemy się przy pomocy konta Facebook, Twitter bądź Google+ i dodajemy swoje komentarze. Aby Twój blog stał się popularny, warto utrzymywać relacje także z innymi blogerami, wymieniać się spostrzeżeniami w komentarzach. Disqus likwiduje podziały i umożliwia dialog z blogerami, którzy używają innych platform do blogowania.

2. Edytory graficzne

W prowadzeniu bloga niezawodne okazują się także bezpłatne bądź częściowo bezpłatne graficzne edytory dostępne on-line. Z pomocą przychodzi popularna Canva oraz Picmonkey, inteligentne aplikacje, które umożliwiają tworzenie infografik czy kolaży na potrzeby blogów oraz portali social-media. Zaprojektuj więc własny nagłówek, pokombinuj z infografikami, aby Twój blog stał się bardziej wartościowy. Każdy post czyta się lepiej, kiedy ścianę tekstu oddzielasz ciekawą grafiką bądź kolażem.

3. Korektory tekstu + synonimy

Pisząc posty, musisz zadbać nie tylko o interesującą treść, ale także poprawność językową i gramatyczną. Nawet osobie, która pisze zawodowo, zdarza się pominąć przecinek czy inny znak interpunkcyjny. Wklej swój tekst do specjalnego korektora, aby sprawdzić swoje błędy. Darmowe narzędzia takie jak Language Tool bądź Zecerka szybko poprawią Twój tekst, zwracając uwagę nie tylko na błędy ortograficzne, ale także interpunkcyjne oraz rzeczowe. Postaraj się o dokładną korektę Twoich postów, aby oferować swoim czytelnikom jedynie najwyższej jakości, profesjonalne teksty. Brak Ci słowa, którym mógłbyś zastąpić swoje wyrażenie? Użyj strony Synonimy.pl, aby znaleźć odpowiedni bliskoznacznik.

4. Licznik słów

Chcesz napisać post o określonej liczbie znaków, ale nie wiesz, jak policzyć je w edytorze, aby pominąć, bądź zaliczyć spacje do finalnej liczby liter? Nic prostszego. Z pomocą przychodzą inteligentne liczniki słów, które szybko pokażą Ci, jaką objętość ma Twój post. Takie narzędzie sprawdza się przede wszystkim w pracy copywritera, który często musi pisać posty o określonym limicie znaków.

Najpopularniejsze liczniki to:

Wordcounter – https://wordcounter.net
WordCountTools – http://wordcounttools.com

5. Darmowe bazy zdjęć

Czym byłby blog bez odpowiednio dobranych fotografii? Pamiętaj jednak, że swobodne pobieranie zdjęć z Internetu nie jest legalne, a wyszukiwarka grafik Google może przynieść Ci więcej problemów, niż korzyści. Na szczęście, w Internecie są strony, na których znajdziemy fotografie odpowiadające zarówno jakością, jak i tematyką. Jeśli sam nie wykonujesz zdjęć, a chcesz koniecznie urozmaicić swój post ciekawą fotografią, odwiedź stronę Unsplash bądź Pixabay, które są wielkimi bazami darmowych zdjęć, jakie możesz pobierać dla użytku własnego.

6. Generatory logo

Nie musisz zwracać się do profesjonalnego grafika, aby ten stworzył podstawową oprawę graficzną Twojego bloga. Proste logo strony internetowej, a nawet własnej firmy, możesz stworzyć w intuicyjnym, prostym w obsłudze generatorze logo. Masz do wyboru darmowe czcionki obraz obrazki, które mogą stać się znakiem rozpoznawczym Twojego bloga. Warty polecenia generator to Shopify, który wyróżnia się ładną grafiką dostępnych wzorów logo oraz narzędzie Graphicsprings, które umożliwia stworzenie bardziej profesjonalnego godła firmy.

Teraz już wiesz, że istnieje wiele prostych narzędzi, które pomogą Ci w prowadzeniu bloga firmowego. Warto ich używać, aby stworzyć źródło imponującego ruchu w Internecie wymiany opinii pomiędzy klientami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *